איך להיפטר מסדקים וחורים בקיר ובתקרה?

איך להיפטר מסדקים וחורים בקיר ובתקרה?

שיטות הבניה היום נחשבות למהירות ויעילות, אבל אף אחד לא נותן את הדעת כיצד לפתור מראש בעיות שנוצרות עם השנים ועם שינויי מזג האוויר ועונות השנה.

אחת הבעיות הנפוצות היא סדקים שנוצרים בקירות ובתקרות בעיקר עקב תנודות של האדמה ו/או הבית, ישנם אזורים רבים בישראל שנבנו על אדמות "רכות" או שהיו בעבר ביצות, ובאזורים אלו הסדקים הנראים לעין הן מבחוץ והן מבפנים לא רק שאינם יפים, הם גם משמשים כמצע מצוין להתפתחות של עובש וירוקת וסדקים חיצוניים שמקבלים גשם מכניסים לחות לקירות ועוזרים לעובש והירוקת לצמוח.

כדי לפתור בעיות אלו, אנו חברת פאר נשר מציעים מגוון רחב של פתרונות לכל סוגי הסדקים הקיימים.

חשוב לציין שלפני שאוטמים את הסדקים יש לוודא שהם נקיים מלכלוך, עובש וירוקת.

 

 

מילוי חורים בתקרות וקירות:

כדי למלא חור בתקרה או במקרה של חציבה בקיר כשנשאר חור גדול, רצוי להשתמש בחומר קל משקל ע"מ שלא "יפול", אנו ממליצים להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל קל (הקופסה הכחולה), חומר זה הוא קל ואורירי מאוד, ניתן ליישם אותו בשכבה אחת בלבד ואין צורך בליטוש לאחר היבוש, בחורים גדולים מאוד ייתכן ויהיה צורך בשכבה נוספת.

אקווהפלסט זה הינו בעל לובן גבוה ולשימוש פנימי וחיצוני.

סדקים בחדרים "רטובים":

חדרי אמבט, שירותים ומטבחים מצריכים טיפול שונה מעט משאר החדרים בבית, בחדרים אלו בד"כ ישנם סדקים קטנים (המכונים גם "נימים"), ברוחב של עד 2 מ"מ ובסדקים אלו יש חשש שלאחר האטימה יתפתח עובש, בסדקים אלו מומלץ לפני הטיפול להגדיל מעט את הסדק באמצעות השפכטל ולנקות את כל הצבע והטיח שמתקלפים מסביב, לאחר מכן מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי (הקופסה האדומה), כיוון שחומר זה מתאים לסדקים ברוחב הנ"ל ומכיל בתוכו חומר נוגד פטריות, אקווהפלסט זה הינו בעל לובן גבוה ולשימוש פנימי בלבד.

סדקים פנימיים וחיצוניים:

במידה ונתקלתם בסדקים שחוזרים ונשנים למרות שאטמתם אותם מספר פעמיים, לפני הטיפול יש להגדיל מעט את הסדק באמצעות השפכטל ולנקות את כל הצבע והטיח שמתקלפים מסביב, לאחר מכן מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי גמיש (הקופסה הירוקה), שפכטל זה בעל גמישות גבוהה, מתאים לסדקים של עד 3 מ"מ בפנים ומחוץ לבית (כולל חומות בטון) וזמן הייבוש שלו מהיר מאוד.

לאחר הייבוש ניתן ללטש אותו וליישם שכבה נוספת במידת הצורך.

מראה החומר לאחר הייבוש הינו חצי שקוף.

במידה ונתקלתם בסדקים שחוזרים ונשנים וגודלם הוא 5-10 מ"מ, מומלץ להשתמש באקווהפלסט דבק שפכטל סופר אלסטי (הקופסה הכתומה), שפכטל זה הינו בעל גמישות גבוה מאוד, מעולה גם לרצפות בטון וגגות יצוקים, עמיד בפני מים ומכיל בתוכו חומר נוגד פטריות, מתאים לשימוש בפנים ומחוץ לבית.

מומלץ למלא עם חומר זה את הסדק אבל לא במלואו מכיוון שכאשר חומר זה מתייבש קשה מאוד ללטש אותו, מומלץ להשאיר כ-1 מ"מ ולאחר ייבוש מלא ליישם שכבה דקה של אקווהפלסט דבק שפכטל מקצועי גמיש (הקופסה הירוקה).

לאחר הייבוש ניתן ליישם שכבה נוספת במידה וצריך.

מראה החומר לאחר הייבוש הינו חצי שקוף.

* כל החומרים המצויינים הינם חומרים גמישים שיודעים "לעבוד" יחד עם הסדק ולמנוע חזרה שלו לאורך שנים ומתאימים גם לעץ.

בואו אתרו את החנות הקרובה לביתכם

    בעל חנות לחומרי בניין? הרשם לניוזלטר שלנו וקבל מבצעים ייחודיים ישירות למייל